Miejscowość: Warszawa
Data rozpoczęcia: 13.06.2024
Data zakończenia: 14.06.2024
Cena: 1190 - zwolnienie z VAT zł + 23% VAT
Arkadiusz Talik
Radca prawny od 2006 roku
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunek prawo uzyskując tytuł magistra prawa.
Następnie zakończył aplikację prokuratorską złożeniem egzaminu prokuratorskiego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Prokuratora Generalnego.
Od 1998 r. członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu pełniący jednocześnie od września 1998 r. do sierpnia 2005 r. funkcję członka Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, a następnie z dniem 1 września 2005 r. powołany na stanowisko Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych (do 2018).
Niezależnie od powyższego od stycznia 2006 r. wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych, wykonujący wieloletnią obsługę prawną państwowej jednostki budżetowej w szczególności w sferze problematyki finansów publicznych oraz podstaw i zakresu działania jednostek sektora finansów publicznych.
Ekspert Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, uczestnik i organizator konferencji i seminariów naukowych, realizujący również wykłady, szkolenia i panele ćwiczeniowe o charakterze specjalistycznym dedykowane m. in. problematyce odpowiedzialności w sferze dysponowania środkami publicznymi (w tym dyscyplina finansów publicznych) m.in. przykładowo dla: członków regionalnych komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, pracowników regionalnych izb obrachunkowych, kadr kierowniczych państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych, wyspecjalizowanych pracowników jednostek sektora finansów publicznych.
Posiada doświadczenie akademickie (Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) wykładowca na studiach podyplomowych m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu realizujący tematykę wykładów „Finanse publiczne”, „Odpowiedzialność urzędników i funkcjonariuszy publicznych” oraz „Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych”, występujący na konferencjach poświęconych dyscyplinie finansów publicznych organizowanych przez renomowane uczelnie wyższe (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Krakowski) jak również Ministerstwo Finansów.
Jest współautorem wielu publikacji książkowych, jak również stu kilkudziesięciu artykułów i opracowań o zróżnicowanym charakterze poświęconych problematyce finansów publicznych, w tym dotacji oraz odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Ireneusz Kołakowski
Radca prawny
Przewodniczący Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie
Członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie
radca prawny, mediator – uczestnik szkoleń zgodnych ze standardami szkolenia mediatorów rekomendowanymi przez Społeczną Radę do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.
Swoje zainteresowania, koncentruje wokół problematyki finansów publicznych i zamówień publicznych.
Autor publikacji naukowych i branżowych z tego zakresu. Współautor komentarza do ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz komentarza do ustawy o samorządzie gminnym.
Podstawą wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia faksem lub e-mailem, lub wypełnienie zgłoszenia internetowego.
Karta zgłoszenia oraz wypełniony formularz internetowy mają formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.
W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 3 dni robocze przed szkoleniem, prosimy o kontakt telefoniczny.
Opłata za uczestnictwo obejmuje koszty: szkolenia, materiałów, przerw kawowych oraz obiadów. Cena nie zawiera kosztów: noclegu, przejazdu oraz parkingu.
Składniki ceny za szkolenia wyjazdowe są zmienne i każdorazowo określane w ofercie.
Rezygnacja musi nastąpić w formie pisemnej (faksem lub mailem) najpóźniej na 7 (21 dla szkoleń wyjazdowych) dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na szkolenie, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.
Organizator zastrzega sobie prawo do: