szkolenia dla sfery budżetowej

Udzielanie i rozliczanie dotacji w systemie finansów publicznych dla kontrolerów. Cyberbezpieczeństwo dla urzędników

Informacje o szkoleniu

Udzielanie i rozliczanie dotacji w systemie finansów publicznych dla kontrolerów. Cyberbezpieczeństwo dla urzędników

Miejscowość: Iława
Data rozpoczęcia: 04.06.2025
Data zakończenia: 06.06.2025
Cena: 2 490 - zwolnienie z VAT zł + 23% VAT

Wykładowca

Arkadiusz Talik

Radca prawny od 2006 roku

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunek prawo uzyskując tytuł magistra prawa.

Następnie zakończył aplikację prokuratorską złożeniem egzaminu prokuratorskiego przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Prokuratora Generalnego.

Od 1998 r. członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu pełniący jednocześnie od września 1998 r. do sierpnia 2005 r. funkcję członka Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, a następnie z dniem 1 września 2005 r. powołany na stanowisko Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych (do 2018).

Niezależnie od powyższego od stycznia 2006 r. wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych, wykonujący wieloletnią obsługę prawną państwowej jednostki budżetowej w szczególności w sferze problematyki finansów publicznych oraz podstaw i zakresu działania jednostek sektora finansów publicznych.

Ekspert Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, uczestnik i organizator konferencji i seminariów naukowych, realizujący również wykłady, szkolenia i panele ćwiczeniowe o charakterze specjalistycznym dedykowane m. in. problematyce odpowiedzialności w sferze dysponowania środkami publicznymi (w tym dyscyplina finansów publicznych) m.in. przykładowo dla: członków regionalnych komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, pracowników regionalnych izb obrachunkowych, kadr kierowniczych państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych, wyspecjalizowanych pracowników jednostek sektora  finansów publicznych.

Posiada doświadczenie akademickie (Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu) wykładowca na studiach podyplomowych m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu realizujący tematykę wykładów „Finanse publiczne”, „Odpowiedzialność urzędników i funkcjonariuszy publicznych” oraz „Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych”, występujący na konferencjach poświęconych dyscyplinie finansów publicznych organizowanych przez renomowane uczelnie wyższe (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Krakowski) jak również Ministerstwo Finansów.

Jest współautorem wielu publikacji książkowych, jak również stu kilkudziesięciu artykułów i opracowań o zróżnicowanym charakterze poświęconych problematyce finansów publicznych, w tym dotacji oraz odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.


kom. Wojciech Warczak

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Starszy wykładowca w Zakładzie Studiów nad Przestępczością

Obszary tematyczne:

  • cyberprzestępczość (w tym naruszenia własności intelektualnej, oszustwa)
  • zwalczanie prania pieniędzy
  • śledztwo finansowe
  • zwalczanie zorganizowanej przestępczości ekonomicznej
  • biały wywiad
  • przestępczość podatkowa (w tym w obszarze podatków pośrednich)

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury – wykładowca

Krajowa Szkoła Skarbowości Krajowej Administracji Skarbowej – wykładowca

Szkolenia funkcjonariuszy Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą w kraju pod kątem zwalczania piractwa internetowego, objęte patronatem Komendanta Głównego Policji.

Organizowanie i uczestniczenie w szkoleniach dla przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej.

Uczestniczenie w szkoleniach dla przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Uczestniczenie w szkoleniu policjantów mołdawskich w ramach programu UE: Eastern Partnership Police Cooperation Programme- Action Plan for Moldova 2018.

Funkcjonariusz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP (pion operacyjno-rozpoznawczy oraz dochodzeniowo-śledczy)

Członek Centrum Analityczno-Wywiadowczego i Doskonalenia Zwalczania Cyberprzestępczości WSPol w Szczytnie

Harmonogram

środa

19.00 – kolacja

czwartek

08.45 – 09.00 – rejestracja uczestników
09.00 – 10.30 – szkolenie
10.30 – 10.45 – przerwa kawowa
10.45 – 12.15 – szkolenie
12.15 – 12.30 – przerwa kawowa
12.30 – 14.00 – szkolenie
14.00 – 15.00 – obiad
15.00 – 16.30 – szkolenie
19.00 – kolacja

piątek

09.00 – 10.30 – szkolenie
10.30 – 10.45 – przerwa kawowa
10.45 – 12.15 – szkolenie
12.15 – 12.30 – przerwa kawowa
12.30 – 14.00 – szkolenie
14.00 – 15.00 – obiad

Szczegółowy harmonogram wyślemy Państwu mailem podczas potwierdzania udziału w szkoleniu.
(najpóźniej tydzień przed jego terminem)

Warunki uczestnictwa

Podstawą wzięcia udziału w szkoleniu jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia e-mailem lub wypełnienie zgłoszenia internetowego.

Karta zgłoszenia oraz wypełniony formularz internetowy mają formę umowy zawartej pomiędzy firmą zgłaszającą a Instytut Szkoleniowy A&D Sp. z o.o.

W przypadku nie otrzymania potwierdzenia uczestnictwa 7 dni roboczych przed szkoleniem, prosimy o kontakt telefoniczny.

Osoby zainteresowane noclegami w pokojach 1-osobowych za dopłatą, prosimy o kontakt z nami.

Warunki rezygnacji

Rezygnacja musi zostać przesłana mailem najpóźniej 21 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym lub niestawienie się na szkolenie, wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów organizacyjnych w wysokości 100%.

Odwołanie szkolenia

Organizator zastrzega sobie prawo do:

  • odwołania szkolenia najpóźniej 5 dni roboczych przed jego terminem, z przyczyn niezależnych od niego
  • zmiany terminu zajęć jeśli wykładowca z przyczyn losowych nie będzie mógł poprowadzić szkolenia. Uczestnicy zajęć niezwłocznie zostaną poinformowani o tym fakcie.

Hotel

Hotel Port 110 *** znajduje się w najbardziej atrakcyjnym punkcie Iławy nad malowniczym Jeziorem Jeziorak, a miejsce to nazywane jest Bramą Mazur. Dawniej ośrodek wypoczynkowy “Perkoz”, dziś –  przebudowany i w pełni zmodernizowany, nowoczesny hotel trzygwiazdkowy.
Teren, na którym leży obiekt, posiada długą żeglarska historię. W przeszłości przez dziesiątki lat funkcjonował tu bardzo popularny port. Współcześnie zaś, za sprawą hotelu i przystani, to miejsce znów tętni życiem. Obiekt rozpoczął działalność w grudniu 2012 r. i od tamtej pory dynamicznie się rozwija, nieustannie rozszerzając zakres swojej działalności.

100 BEST RESTAURANTS
Już w pierwszych miesiącach działalności restauracja Hotelu Port 110 znalazła się w rankingu 100 BEST RESTAURANTS – lista stu najlepszych restauracji w Polsce. II Miejsce na Festiwalu Kultury i Kuchni. W czerwcu 2013 roku odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury i Kuchni “Sąsiedzi Przy Stole”, gdzie Szef Kuchni wraz ze swoją załogą rozgromił konkurencję w całodziennych zmaganiach kulinarnych zajmując drugie miejsce w konkursie. Lepszy okazał się tylko zespół reprezentujący Ukrainę.

Hotel Roku 2013 nominacja w kategorii Hotel Wypoczynkowy. Plebiscyt organizowany jest przez HRS wspólnie z tygodnikiem Newsweek oraz magazynem Forbes.

Pod względem przyrodniczym Iława i okolice zaliczane są do najciekawszych terenów w Polsce. Znajduje się tu kilka rezerwatów przyrody. Na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego znajduje się 31 akwenów, wliczając w to malowniczy Jeziorak. Na jeziorze usytuowanych jest 16 wysp, a na największej z nich, Wielkiej Żuławie, znajdują się pozostałości wczesnośredniowiecznego grodu.

W 2012 roku, po trwającym ponad trzy miesiące plebiscycie, jezioro Jeziorak uznane zostało przez czytelników magazynu podróżniczego “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu Nowych Cudów Polski. Wśród wielu atrakcji okolic Jezioraka wyjątkowe miejsce zajmuje unikalny w skali światowej Kanał Elbląski. Jest to jedna z najpiękniejszych dróg wodnych Europy. Nasz hotel jest położony przy ścieżce rowerowej biegnącej tuż przy linii brzegowej Jezioraka.

>> strona hotelu

Formularz internetowy

Udzielanie i rozliczanie dotacji w systemie finansów publicznych dla kontrolerów. Cyberbezpieczeństwo dla urzędników







    Chcę otrzymywać na podany w formularzu adres/y e-mail informacje o planowanych szkoleniach
    O nas

    KRS: 0000364556
    REGON: 241710203
    NIP: 6342760734

    Numer rachunku

    ING BANK ŚLĄSKI
    17 1050 1399 1000 0023 5086 5685

    Kontakt

    Instytut Szkoleniowy
    A&D Sp. z o.o.
    ul. Nowolipki 28A/16
    01-019 Warszawa

    Pozostałe
    szkolenia
    Cofnij